Menu
Klubnyt 27. maj kl. 16:42
Fællesspisning torsdag den 8. september Efter seniortræningen torsdag den 8. september vil der være fællesspisning i cafeteriet hos Sanne
Klubnyt
God sommer til alle
Klubnyt
U15 drengene sluttede af med manér
Klubnyt
Overtidsscoring hindrede U15-sejr
Klubnyt
U15 Drengene tilbage på sejrssporet

Nyt fra DBU Fyn

Nyt fra Bold.dk

Til forældre og trænere

Guld- og storsponsorer

Kommende kampe
September 2016
25.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Aunslev Stadion
Tårup IF
Aunslev Stadion
30.
fredag
18.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Holluf Pile skole
Aunslev IF
Holluf Pile skole
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Marienlyst (1)
B.1909s anlæg
1.
lørdag
10.30
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
11.30
Kerteminde BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Aunslev IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
12.30
KR 70
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Aunslev IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
15.00
Åsum IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Åsum Sportsplads
Aunslev IF
Åsum Sportsplads
2.
søndag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Højby/Rolfsted IF
Aunslev Stadion
2.
søndag
10.45
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Ryslinge BK
Aunslev Stadion
2.
søndag
11.00
Marslev G & IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Marslev Idrætsplads
Aunslev IF
Marslev Idrætsplads
2.
søndag
11.30
Kerteminde BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Aunslev IF
Aunslev Stadion
2.
søndag
13.00
Drigstrup/Munkebo
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Drigstrup Sognegård
Nyborg/Aunslev
Drigstrup Sognegård
8.
lørdag
13.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Aunslev Stadion
8.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Aunslev Stadion
B67
Aunslev Stadion
8.
lørdag
15.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Bolbro G & IF
Idrætscenter Nyborg
9.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Nyborg G & IF
Aunslev Stadion
9.
søndag
11.00
Tved BK
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Aunslev IF
Tved Stadion
15.
lørdag
13.30
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
FC Midtfyn
Idrætscenter Nyborg
15.
lørdag
15.00
Langtved SG & IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langtved Stadion
Aunslev IF
Langtved Stadion
16.
søndag
11.00
Vindinge BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Vindinge Sportsplads
Aunslev IF
Vindinge Sportsplads
22.
lørdag
11.00
Tårup IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Frørup Andelskasse Arena
Aunslev IF
Frørup Andelskasse Arena
22.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Birkende BK
Aunslev Stadion
23.
søndag
11.00
B1913
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Campus Road
Nyborg/Aunslev
Campus Road
28.
fredag
18.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
KRFK
Aunslev Stadion
29.
lørdag
15.00
B.67
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
B 67-Parken
Aunslev IF
B 67-Parken
November 2016
5.
lørdag
11.00
Kirkeby IF
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Kirkeby skole
Aunslev IF
Kirkeby skole

Følg Aunslev IF på Facebook