Menu
Klubnyt 27. maj kl. 16:42
Fællesspisning torsdag den 8. september Efter seniortræningen torsdag den 8. september vil der være fællesspisning i cafeteriet hos Sanne
Klubnyt
God sommer til alle
Klubnyt
U15 drengene sluttede af med manér
Klubnyt
Overtidsscoring hindrede U15-sejr
Klubnyt
U15 Drengene tilbage på sejrssporet

Nyt fra DBU Fyn

Nyt fra Bold.dk

Til forældre og trænere

Guld- og storsponsorer

Kommende kampe
August 2016
28.
søndag
10.00
Aunslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Rynkeby Sportsplads
KR 70
Rynkeby Sportsplads
28.
søndag
10.30
Aunslev IF
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Rynkeby Sportsplads
Herrested-Ørbæk BK
Rynkeby Sportsplads
28.
søndag
11.00
B 1909
Spillet
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Rynkeby Sportsplads
Aunslev IF
Rynkeby Sportsplads
28.
søndag
13.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Drigstrup/Munkebo
Idrætscenter Nyborg
29.
mandag
18.30
Langeskov IF
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Langeskov Stadion
Nyborg/Aunslev
Langeskov Stadion
September 2016
2.
fredag
18.00
SFF2015
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Horne Idrætscenter
Aunslev IF
Horne Idrætscenter
3.
lørdag
10.30
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Højby Skole
B 1909
Højby Skole
3.
lørdag
11.00
Munkebo BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Højby Skole
Aunslev IF
Højby Skole
3.
lørdag
12.00
Højby/Rolfsted IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Højby Skole
Aunslev IF
Højby Skole
3.
lørdag
12.30
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Højby Skole
Marienlyst (1)
Højby Skole
3.
lørdag
13.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Tved BK
Aunslev Stadion
3.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Tårup IF
Aunslev Stadion
4.
søndag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Langeskov IF
Kerteminde Stadion
4.
søndag
10.45
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Munkebo BK
Kerteminde Stadion
4.
søndag
11.00
KR 70
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Nymarkshallen
Aunslev IF
Nymarkshallen
4.
søndag
11.30
Kerteminde BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Kerteminde Stadion
Aunslev IF
Kerteminde Stadion
4.
søndag
15.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Aarup BK
Idrætscenter Nyborg
5.
mandag
18.15
Bolbro G & IF
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Bolbro-Parken
Nyborg/Aunslev
Bolbro-Parken
10.
lørdag
11.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Morud IF
Aunslev Stadion
10.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Aunslev Stadion
Drigstrup BK
Aunslev Stadion
10.
lørdag
15.00
FC Midtfyn
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Kværndrup Stadion
Nyborg/Aunslev
Kværndrup Stadion
11.
søndag
11.00
Marslev G & IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Marslev Idrætsplads
Aunslev IF
Marslev Idrætsplads
11.
søndag
11.00
KRFK
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Krogsbølle Stadion
Aunslev IF
Krogsbølle Stadion
11.
søndag
13.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Tårup IF
Idrætscenter Nyborg
17.
lørdag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OB-Ådalen
Kerteminde BK
OB-Ådalen
17.
lørdag
10.30
OB (1)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OB-Ådalen
Aunslev IF
OB-Ådalen
17.
lørdag
11.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Kirkeby IF
Aunslev Stadion
17.
lørdag
11.30
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OB-Ådalen
Højby/Rolfsted IF
OB-Ådalen
17.
lørdag
12.30
B1913
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
OB-Ådalen
Aunslev IF
OB-Ådalen
17.
lørdag
13.30
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
B1913
Idrætscenter Nyborg
17.
lørdag
15.30
Langeskov IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langeskov Stadion
Aunslev IF
Langeskov Stadion
18.
søndag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Frørup Andelskasse Arena
Tårup IF
Frørup Andelskasse Arena
18.
søndag
10.45
Munkebo BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Frørup Andelskasse Arena
Aunslev IF
Frørup Andelskasse Arena
18.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Marienlyst
Aunslev Stadion
18.
søndag
11.30
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Frørup Andelskasse Arena
Højby/Rolfsted IF
Frørup Andelskasse Arena
20.
tirsdag
18.00
Tårup IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Frørup Andelskasse Arena
Aunslev IF
Frørup Andelskasse Arena
24.
lørdag
11.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Aarslev BK
Aunslev Stadion
24.
lørdag
13.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Dalum IF
Aunslev Stadion
24.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Røde Stjerne (2)
Aunslev Stadion
24.
lørdag
15.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
DSIO
Idrætscenter Nyborg
25.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Aunslev Stadion
Tårup IF
Aunslev Stadion
25.
søndag
13.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Søndersø BK
Idrætscenter Nyborg
30.
fredag
18.00
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Holluf Pile skole
Aunslev IF
Holluf Pile skole
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Marienlyst (1)
B.1909s anlæg
1.
lørdag
10.30
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Langeskov IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
11.30
Kerteminde BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Aunslev IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
12.30
KR 70
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
B.1909s anlæg
Aunslev IF
B.1909s anlæg
1.
lørdag
15.00
Åsum IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Åsum Sportsplads
Aunslev IF
Åsum Sportsplads
1.
lørdag
15.00
SFF 2015
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Nyborg/Aunslev
Faaborg Stadion
2.
søndag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Højby/Rolfsted IF
Aunslev Stadion
2.
søndag
10.45
Aunslev IF
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Ryslinge BK
Aunslev Stadion
2.
søndag
11.00
Marslev G & IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Marslev Idrætsplads
Aunslev IF
Marslev Idrætsplads
2.
søndag
11.30
Kerteminde BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M B (let øvede), efterår 2016 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Aunslev IF
Aunslev Stadion
2.
søndag
13.00
Drigstrup/Munkebo
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Drigstrup Sognegård
Nyborg/Aunslev
Drigstrup Sognegård
8.
lørdag
13.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Aunslev Stadion
8.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Aunslev Stadion
B67
Aunslev Stadion
8.
lørdag
15.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Bolbro G & IF
Idrætscenter Nyborg
9.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Nyborg G & IF
Aunslev Stadion
9.
søndag
11.00
Tved BK
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Tved Stadion
Aunslev IF
Tved Stadion
9.
søndag
12.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Idrætscenter Nyborg
15.
lørdag
13.30
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
FC Midtfyn
Idrætscenter Nyborg
15.
lørdag
15.00
Langtved SG & IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2016 • Pulje 5
Langtved Stadion
Aunslev IF
Langtved Stadion
16.
søndag
11.00
Vindinge BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Vindinge Sportsplads
Aunslev IF
Vindinge Sportsplads
22.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
Aunslev Stadion
Birkende BK
Aunslev Stadion
23.
søndag
11.00
B1913
Kvinder
Senior
Kvinde serie 1 - efterår 2016 • Pulje 1
Campus Road
Nyborg/Aunslev
Campus Road
23.
søndag
12.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Skamby BK
Idrætscenter Nyborg
28.
fredag
18.00
Aunslev IF
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Aunslev Stadion
KRFK
Aunslev Stadion
29.
lørdag
15.00
B.67
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 2
B 67-Parken
Aunslev IF
B 67-Parken
30.
søndag
11.00
KFUM.s BK
Herrer
U16
U16 drenge B (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
KFUM-parken
Aunslev IF
KFUM-parken
30.
søndag
11.00
Allested U & IF
Kvinder
Senior
Kvinde serie 2 - efterår 2016 • Pulje 1
Allested Stadion
Nyborg/Aunslev
Allested Stadion
November 2016
5.
lørdag
11.00
Kirkeby IF
Herrer
U16
U16 drenge 8M (født 2001) - Efterår 2016 • Pulje 1
Kirkeby skole
Aunslev IF
Kirkeby skole

Følg Aunslev IF på Facebook