Menu
Klubnyt 27. august kl. 21:07
Sejr over Nyborg, sponsorarrangement og arbejdsdag Torsdag sejrede 1. holdet i lokalopgøret mod Nyborg, fredag var sponsorarrangement med ølsmagning i klubben og søndag trak et par friske gutter i arbejdstøjet og satte nye bander og den nye måltavle op.
Klubnyt
Husk kontingent!
Klubnyt
Træningsopstarten veloverstået - nu sparkes turneringen igang!
Klubnyt
Sådan gik Generalforsamlingen 2017
Klubnyt
Træningskampe forår 2017

Nyt fra Bold.dk

Ny fra DBU Fyn

Guld- og storsponsorer

Kommende kampe
September 2017
23.
lørdag
14.00
Langtved SG & IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Langtved Stadion
Aunslev IF
Langtved Stadion
23.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Aunslev Stadion
OKS
Aunslev Stadion
23.
lørdag
15.30
B1913
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
Campus Road
Nyborg/Aunslev
Campus Road
24.
søndag
10.30
Aunslev IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Rolfsted Stadion
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Rolfsted Stadion
24.
søndag
11.00
Nyborg G & IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Rolfsted Stadion
Aunslev IF
Rolfsted Stadion
24.
søndag
11.30
Rolfsted IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Rolfsted Stadion
Aunslev IF
Rolfsted Stadion
24.
søndag
12.00
Longelse Sp.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Rolfsted Stadion
Aunslev IF
Rolfsted Stadion
30.
lørdag
15.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Hjallese/Ubberud IF
Idrætscenter Nyborg
Oktober 2017
1.
søndag
10.00
Aunslev IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Tåsinge f. B.
Aunslev Stadion
1.
søndag
10.30
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Aunslev IF
Aunslev Stadion
1.
søndag
11.00
Egebjerg Fodbold
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Aunslev Stadion
Aunslev IF
Aunslev Stadion
1.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Aunslev Stadion
Munkebo BK
Aunslev Stadion
1.
søndag
12.00
Aunslev IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Aunslev Stadion
ERI
Aunslev Stadion
7.
lørdag
15.00
Birkende BK
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Birkende Stadion
Aunslev IF
Birkende Stadion
8.
søndag
10.00
Longelse Sp.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Longelse Stadion
Aunslev IF
Longelse Stadion
8.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Longelse Stadion
Tåsinge f. B.
Longelse Stadion
8.
søndag
11.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Aunslev Stadion
FIUK, Odense (2)
Aunslev Stadion
8.
søndag
11.30
Tranekær/Tullebølle IF
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Longelse Stadion
Aunslev IF
Longelse Stadion
8.
søndag
12.00
Nr. Lyndelse / Søby F.C.
Herrer
U11
U11 drenge (2007) 5M, efterår 2017 • Pulje 1
Longelse Stadion
Aunslev IF
Longelse Stadion
8.
søndag
13.00
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
MG & BK
Idrætscenter Nyborg
14.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
Aunslev Stadion
KR 70
Aunslev Stadion
15.
søndag
11.00
SUB Ullerslev
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Ullerslev Stadion
Aunslev IF
Ullerslev Stadion
15.
søndag
15.00
Bolbro G & IF
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
Bolbro-Parken
Nyborg/Aunslev
Bolbro-Parken
21.
lørdag
15.00
Aunslev IF
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 2
Aunslev Stadion
OB (1)
Aunslev Stadion
21.
lørdag
15.30
Nyborg/Aunslev
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2017 • Pulje 1
Idrætscenter Nyborg
Tåsinge f. B.
Idrætscenter Nyborg
22.
søndag
13.00
B.1909
Omkl. 5
Herrer
Senior
Herre S3, efterår 2017 • Pulje 5
B.1909s anlæg
Bane 1
Aunslev IF
Omkl. 1
B.1909s anlæg
Bane 1

Følg Aunslev IF på Facebook